Fotogaléria update a redizajn


Po dosť dlhom čase som sa rozhodol vynovovať moju starú fotogalériu a prispôsobiť ju hlavne pre širokouhlé fotky, ktoré tak rád robím s novým foťákom Canon S5 IS.

Ďalší dôvod bol aj to, že v starom skripte som používal listovanie, čo som v novej verzii chcel odstrániť. Zväčšil som aj náhľady fotiek. Pridal som jednoduchý javascript napísaný v javascriptovom frameworku jquery, ktorý máme všetci tak radi. Po kliknutí na fotku sa zobrazí samotná fotka v normálnom rozlíšení. Uvažoval som aj nad použitím nejakej existujúcej galérie ako je lightbox 2, greybox a podobne. Nasadzoval som ich na pár weboch a sú pekné, rýchlo implementovateľné, ale chcel som niečo fakt rýchle a jednoduché. Hlavne som chcel odstrániť zbytočné klikanie na šípku ďalej. Bohužiaľ, staré fotky budú fungovať na starom skripte a vzhľade. novú galérku otestovala kamarátka džejna.

nová fotogaléria

Ak ste si všimli, tak som nové fotky veľmi nepridával, čo by som chcel teraz napraviť. Dnes som pridal fotky z bažanta na mlynoch, ktoré som fotil ja a kamarát Hrňo. Sú hlavne z terasy pred klubom unique, kde sa housovalo.

,

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.