Nová fotobanka, zdroj inšpirácie a plány


Parádna vec na tvorbu zadania či už pre klienta alebo programátora. Už len to s tými zadaniami a špecifikáciami zobrať vážne. Škoda, že to je platené. No nič idem skúsiť trial. Dám vedieť po pár dotykoch aké to je.

Dnes som naďabil na pekne spracovaný televízny program od seznamu.

A objavil som fotografa, ktorého práce sa mi strašne páčili a odoberal som jeho rsska. Akosi keď som prechádzal z feed readera na google reader som o tento link prišiel a dnes som ho konečne našiel. Tak sa tešííím. Lebo jeho fotky majú proste rozmer a sú vysoko inšpiratívne. Mal by som z rss kanálov skôr mazať a nie pridávať. Ale akosi to nejde.

Objavil som novú stock foto banku. Pri slovenských a českých fotobankách bol pre mňa problé, že boli pre mňa drahé. Preto som vždy volil výber skôr z istockphoto.com alebo zo stockexpert.com, ale táto fotobanka má fotky za45 kačiek českých, takže možno budem hľadať odteraz už aj tu. Dizajn webu nie je len o fotke samozrejme, ale často krát hlavne fotka predáva, preto výber musí byť dokonalý. Momentálne v mojom pracovnom postupe pri tvorbe dizajnu je fotka prvé, čo hľadám. Celé to založím na veľkosti, farebnosti a výraze fotky. Potom doplním texty a rozmiestnim elementy a až potom zoberem farbičky a dotváram pozadia a dekoračné prvky. Ale o tomto niekedy inokedy. Hor sa do práce.

Po mojej poslednej skúške očakávajte nový redizajn môjho portfoliového webu ako aj tohto zápisníčka. Takisto príde big portfolio update(čítaj bik portfóljo apdejt) a prichystaný je aj jeden nový projekt, ktorý sa niekomu zdá už stratený, ale nie je. Pôjde o naozaj zaujímavý projekt. Je sa načo tešiť. Ak poznáte niekoho, kto rád píše a chcel by to dať aj prečítať svetu, tak nech sa mi ozve. Spolupráca istá.


Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.