Google chrome po týždni používania


Čoraz väčší Google vypustil ďalšiu vec, ktorou si ma získal. Je to nový prehliadač – CHROME. Zaujal ma nielen premyslený dizajn, užívateľské rozhranie, inovatívne dizajnové prvky, ale aj spôsob akým s ním google prišiel na trh. Pozrite si ilutrovanú knižku o google chrome

Nemá to ani pol mega. Maximalizuje to pôžitok z prezerania webu a uľahčuje prácu s webovými aplikáciami. Človek vidí vlastne len web(skoro ako vo fullscreene). Všetko zbytočné bolo odstránené.

Všetci blogeri píšu o google chrome a vyzdvihujú jeho rýchlosť, renderovanie, jednoduchosť, mnohí ho však kritizujú.

Po týždni používania však môžem statočne prehlásiť, že je to prehliadač na úrovni. Úplne som si zvykol dávať kľúčové slová namiesto url a enter a bum, výsledky. Mňam. Takisto skvelá vec, že doména stránky v url je výraznejšou farbou, ako cesta k samotnej stránke. Úvodná stránka je takisto skvelá.

Všetkým menej skúseným užívateľom počítačov som doteraz odporúčal firefox. Dokonca som naučil aj môjho otca, aby používal firefox, keď prezerá dievča týždňa na bleskovky, teda dnes už topky.sk 😀 Odteraz odporúčam chrome.

Čo sa týka vykreslovania stránok, ktoré som nebodaj kódil, som nenašial žiadne chyby, takže nemusím nič dodatočne fixovať. Zmeny vo vykreslovaní oproti firefoxu som zatiaľ nezbadal. Rozdiel oproti firefoxu je ale v zväčšovaní textu. Firefox aj opera zväčšuje defaultne aj pozadie a obrázky, kdežto chrome len samotný text. Osobne sa mi to na chrome nepáči.

Chýba mi len developer toolbar, edit css, validator,firebug, ale to sú všetko adony firefoxu, takže ani samotný firefox ich nemá a je nutné ich doinštalovať. Chrome budem používať na nedeľné surfovanie, blogovanie, kdežto na prácu zvolím Firefox dokým nebudú tieto už spomínané nástroje doplnené. Takisto niektoré aplikácie od samotného google ešte nefičia v chrome, čo sa určite časom vyrieši.

Testovať mi neostáva nič iné len v opere, firefoxe, ie7čke a za pomoci ie testera aj v ie6ke.

, ,

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.