Konečne vyriešené nadpisy a ich fonty na web stránkach


Hulan redizajnoval a našiel svoje ego, no neviem, že či je zmena prevratná? Osobne to radím za veľmi slabý dizajn. Robila ho údajne jedna česká dizajnérka, ale pred tým to bolo uhľadenejšie. No nič možno si zvyknem, lebo sa rád zasmejem o čom píše Radek. Niekedy sú tam aj veci poučné.

Ale nie o tomto som chcel.  Konečne som objavil metódu ako vkladať do webov netradičné písmo a nie ako obrázok, aby sa dalo čítať, označovať, bolo prístupné pre google aj pre usera. O niečo sa pokúšali uz dávnejšie chlapíci z List Appartu, ale našiel som úplný brutal. Volá sa to, že sIFR

Využíva to javascript, aby dynamicky nahradilo textový obsah flashovým objektom s daným fontom, pričom je to v celku rozumné a font zvolí podľa veľkosti pôvodného obsahu, takže sa to celé dynamicky pridáva. Trvá to len chvíľu, v podstate nie o moc viac ako by malo loadovať všetky nadpisy ako obrázky. Ale skôr sa mi na tom páči to, že táto metóda uľahčí hlavne prácu pri strihaní dizajnu do htmlka. Dizajnér konečne obmedzeným množstvom štandardných písiem ala fontotéka webdizajnéra.

Ďalšou super vecou je, že flash vie písmo aj vyhľadzovať, takže budú nadpisíky aj s antialiasingom, krásne, peknučké. Mňam. Idem to použiť hneď dnes na jednom webíku. Link a ukážka ako som sa s tým vysporiadal čoskoro.


Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.