Fotky z pohody 2008 a názor týždeň po tom


Každý píše ako ho sklamal Fatboy Slim, ktorý mal byť hlavný trhák celej pohody. Mne sa páčil a podľa mňa hral, tak ako sa od neho očakávalo. Myslel som, že to bude podobný performence ako dali asian dub foundation alebo basement jaxx na pohodách pred tým. Chcelo to vokalistky, inštrumentalistov. Djský set prevažne v rýchlom tempe mi však vyhovoval a zahral vážne všetky hitovky, ktoré dobili zvučky reklám, hitparády a v jukeboxoch majú svoje miesto. Je to moja srdcofka od pradávna. Je to pán producent a DJ. Chcel som ho vidieť. Po Chemical Brothers, po Fatboyovi, Prodigy ostáva už len pár vecí, ktoré ešte musím na 100 percent vidieť.

Best of pohoda 2008 bol pre mňa jednoznačne Matthew Herbert big band z Veľkej Británie. Na tých všetkých nástrojoch a brutal prevedeniu som si tak ujel a hlavne som si to ešte pamätal. Určite treba spomenúť Mistr Oiza, ktorý zadrtil odvážne rovné bíty a odštartoval techno maratón v O2 aréne. Nebolo to však tradičné techno, ale bolo počuť nový zvuk techna miešaného s electrom a minimalom. V roku 2008 už proste vládne asi iný zvuk. Milo ma to prekvapilo, aj keď sa do techna moc nevyznám. Do rána bieleho som zodieral podrážky. Musím vyzdvihnúť kvalitu video projekcií.

Druhý deň sa oplatilo kuknúť Miss Kittin a týpka z Pendulum. Nemám rád, keď píšu, že príde celý projekt a namiesto toho príde jeden týpeček a zahrá djský set. Ak by ste boli náhodou v Sydney na nový rok, tak by ste videli Pendulum naživo o troch ľuďoch, čo by bol naozaj oveľa oveľa lepší zážitok. Jediné, čo ma potešilo, že vybrali najlepšieho dja z tejto trojice a predviedol vážne kvalitný set. Minulý rok som videl z Pendulum iného týpka na Summer of Love v Pardubiciach(tento rok tam ideme o5), ale na pohode to malo lepšiu atmosféru. Osobne preferujem tvrdšie odnože drum and bass-u, čo odzrkadľujú aj moje sety, ale nemôžem čakať od pohody masakrálne tvrďáriny ako na therapy sessions 🙂 Po pendulum, už ma nemal, kto prekvapiť, keďže všetkých pánov zo Slovenska poznám a samozrejme, už viac krát som ich počul. Kubo, Gabo, L Plus proste ma vždy rozhýbu a v ich setoch nenájdete chybu. Naopak spievate si popové vokáliky zo známych trackov a šantíte na parkete. Zahrali štandardný, hopkavý, ľudí baviaci, očakávaný drum and bass. Spomeniem ale Insa, lebo ten asi ako jediný okoreňoval svoj set scratchovaním a ukončil celú pohodu mojim obľúbeným trackom “this is the end, this is the end…”

Počasie višlo, zabavili sme sa, rozjebali sme mrte peňazí, stratil som hlas, zaľúbil som sa, pofotili sme s beňom dáke fotóze pre dnb.sk, stretli kopec známych, spoznali nových, nové, kultúrne sme sa vyšantili, nabudúci rok sa tam vidíme o5.

Ponaučenie na budúci ročník:
kúpiť si lístok skôr (1500 sk bolo naozaj veľa)
nepiť 7čku hrušky a 7čku borovičky vo vlaku do Trenčína pred pohodou 🙂
na raňajky si nedať tri pivá, ale dobre sa najesť 🙂
(aj keď to pivo bolo nejaké slabé, či sa mi to len zdalo)

A nakoniec sa musím poďakovať babenkám Miške a Adi, že sa o nás tak dobre postarali, nachovali a odviezli pekne domov.

Fotky nájdete tu > 

,

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.