Moja nová hračka – axiom 25


Už pár dní mám novú hračku na mojom stole a to midi kontróler a klávesy v jednom s názvom axiom. Je to najmenší model z tohto radu a má 25 kláves, 8 otočných nobov, 8 panov a ešte pár transportných tlačidiel. Konečne som sa rozhodol, že sa idem vážnejšie venovať produkcii a začínam sa učiť ableton live. V balení bola síce len osekaná lite verzia, ale plánujeme ako digital inside crew(teda ja a marBre) zakúpiť komplet ableton, aby sme mohli dávať naživo z notebúku ako live act.

Je možné, že to budeme kombinovať z hraním z gramcov cez traktor scratch a dávať popri vlastných veciach aj cudzie a spolu s efektorom, ďalším midikontrólerom, dvoma mixákmi na dvoch kompoch. Musíme však pripraviť lúpiky, zosynchronizovať sa a nacvičiť performence. Budete nás môcť takto vidieť zrejme už na festivale rotor, kde sa máme predstaviť niekedy pred večerným programom.

No aby som zbytočne veľa netáral(rezencia to dnes nebude), prikladám ešte pár fotiek. Takto to vyzerá…

axiom 25

Detail…

axiom 25 detail

A takto to mám celé rozložené. (spomínaný axiom 25, gramce dap audio, mix vestax 002XL, audio-8 zvukovka, sluchátka reloop, externý harddisk a noťas IBMko) Môj stôl začína byť tesný. Tablet ostáva väčšinou odložený v šuplíku 🙁

rozlozenie stola

No a dva dni som tu zavretý. Skúšam prestávať fajčiť cigarety, takže som tu v karanténe mimo rôznych zlých vplyvov. Uvidím ako dlho to vydržím.


Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.