Pár zaujímavých odkazov a niečo nové o mne

Elektronický papier od amazonu

Skvelé knihy v angličtine v PDF free.

Vynovené putičko

Google vypustil nové apičko na grafy. Krásne a jednoduché

Zoznam webov s najlepšou grafikou roku 2007

Začal som čítať knihu o budovaní značky a tvorbe mena. Odporúčam každém, kto hľadá nové meno pre svoj biznis

Idem si kúpiť nový foťák Lumix DMC-LX2, keďže ten môj starý neprežil dávku vodky a je to vraj nerentabilné ho opravovať. Som človiečik, ktorý nosí foťák všade so sebou a chcem kvalitu. Niečo menšie. Kvalitné šošovky, veľa mega pixelov. Pre tento som sa rozhodol kvôli tomu, že má aj širokouhlí režim a teda budem fotiť väčšie snímky a rozlíšenie môjho noťasu je tiež 16:9. Takisto som sa dozvedel, že sa fotí s takýmto pomerem jednoduchšie a fotka dostane nový rozmer. Nuž uvidíme, respektíve uvidíte.

Z google calendar a tadalistu od šý signals chcem preisť na iný todolist systém a to konkrétne remember the milk, ktorá by mala ponúkať ešte premakanejšiu správu vecí, ktoré treba spraviť. V spojení s kniho, ktorú som tiež začal mimochodom čítať( Getting Things Done ) chcem popracovať na zlepšení mojej pracovnej morálky. Mám v tejto sfére isté medzery a rezervy a chcem s tým v roku 2008 dačo spraviť. Predsa len treba robiť veci čo najviac efektívne.

Začal som spolupracovať s jednou američankou. Konkrétne som spravil pre ňu variácie bannerov pre jednu banku. Nestíhala deadline, tak som jej pomohol. Jój kebyže mne má takto niekto pomôcť v núdzi 😀

Zajtra, teda vlastne už dnes mám existenčnú písomku v škole, tak mi držte palce. Ale učil som sa viac než málo, tak snáď ma nevyhodia.

Oprášil som jeden softvare = mad tracker a konečne som začal robiť na novom tracku. Zatiaľ nemá meno a má pol minútu. Mastering som ešte neriešil, ale znie to trochu kozmicky a má krásny príbeh. Čoskoro ho vypusím, tak som zvedavý čo naň poviete. Trvalo pár rokov dokým som sa k produkovaniu opäť dostal.

Našiel som úplne nádherné moderné písma a asi aj jedno z nich použijem pri typoške pre jeden nový web čo idem robiť. Rozhodol som sa, že sa idem venovať viac typografii a naštudujem aj dáku literatúru, lebo hlavne pri tvorbe firemných identít (corporate identity)viem, že by som mohol mať väčší nadhľad.

Zaujímavý nástroj na editáciu obrázkov.

2007 Graphic Design Inspiration

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.