Pár zaujímavých odkazov a niečo nové o mne


Elektronický papier od amazonu

Skvelé knihy v angličtine v PDF free.

Vynovené putičko

Google vypustil nové apičko na grafy. Krásne a jednoduché

Zoznam webov s najlepšou grafikou roku 2007

Začal som čítať knihu o budovaní značky a tvorbe mena. Odporúčam každém, kto hľadá nové meno pre svoj biznis

Idem si kúpiť nový foťák Lumix DMC-LX2, keďže ten môj starý neprežil dávku vodky a je to vraj nerentabilné ho opravovať. Som človiečik, ktorý nosí foťák všade so sebou a chcem kvalitu. Niečo menšie. Kvalitné šošovky, veľa mega pixelov. Pre tento som sa rozhodol kvôli tomu, že má aj širokouhlí režim a teda budem fotiť väčšie snímky a rozlíšenie môjho noťasu je tiež 16:9. Takisto som sa dozvedel, že sa fotí s takýmto pomerem jednoduchšie a fotka dostane nový rozmer. Nuž uvidíme, respektíve uvidíte.

Z google calendar a tadalistu od šý signals chcem preisť na iný todolist systém a to konkrétne remember the milk, ktorá by mala ponúkať ešte premakanejšiu správu vecí, ktoré treba spraviť. V spojení s kniho, ktorú som tiež začal mimochodom čítať( Getting Things Done ) chcem popracovať na zlepšení mojej pracovnej morálky. Mám v tejto sfére isté medzery a rezervy a chcem s tým v roku 2008 dačo spraviť. Predsa len treba robiť veci čo najviac efektívne.

Začal som spolupracovať s jednou američankou. Konkrétne som spravil pre ňu variácie bannerov pre jednu banku. Nestíhala deadline, tak som jej pomohol. Jój kebyže mne má takto niekto pomôcť v núdzi 😀

Zajtra, teda vlastne už dnes mám existenčnú písomku v škole, tak mi držte palce. Ale učil som sa viac než málo, tak snáď ma nevyhodia.

Oprášil som jeden softvare = mad tracker a konečne som začal robiť na novom tracku. Zatiaľ nemá meno a má pol minútu. Mastering som ešte neriešil, ale znie to trochu kozmicky a má krásny príbeh. Čoskoro ho vypusím, tak som zvedavý čo naň poviete. Trvalo pár rokov dokým som sa k produkovaniu opäť dostal.

Našiel som úplne nádherné moderné písma a asi aj jedno z nich použijem pri typoške pre jeden nový web čo idem robiť. Rozhodol som sa, že sa idem venovať viac typografii a naštudujem aj dáku literatúru, lebo hlavne pri tvorbe firemných identít (corporate identity)viem, že by som mohol mať väčší nadhľad.

Zaujímavý nástroj na editáciu obrázkov.

2007 Graphic Design Inspiration


Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.