Blog

  • Keby bola hudba hmotný predmet, ako by vyzeral?

    Nejak nechtiac som klikal majspejs a nasiel som jeden taky dotaznik, v ktorom sa niekto pytal, ze ako by vyzerala hudba ak bola hmatatelna. Ja som odpovedal na tuto otazku takto:

    vyzerala by velmi pritazlivo, inteligetne, premyslene. vonala by tak uzasne, ze by som nevyvetral tyzden. dotyk od nej by bol neopisatelny a pusu by dala vzdy dlhu sladku a zatvarala by pri tom oci. mala by tie najhustejsie pery. hrala by to na lasku.

    Ako by vyzerala vo Vasich ociach?

  • Majstrovstvo vo photoshope

    Niekedy dávno som čítal (fakt neviem kde to bolo) rozhovor S MAIKIEM, čo bol člen, respektíve grafik zo skupiny mimo.cz. Ich tvorba ma v začiatkoch dosť dosť inšpirovala, neskor ma jsem.cz tiež takisto dosť pobavil a inšpiroval. Určite treba zlozžiť chalanom respect, pretože mám taký pocit, že bola ich tvorba veľkým prínosom do českej grafickej a kreatívnej scény. Neviem o žiadnej takej hustej skupine v československu. No nechcem písať mimo témy naznačenej nadpisom.

    V rozhovere Maikie uviedol:

    Co pro tebe znamená umět Photoshop?

    Pracovat ve fullscreenu a hrát na
    klávesnici jako na piáno…

    Mužeš mi to preložit?

    Jasne. 🙂 Znamená to mít schovány všechny
    paletky a menícka, aby mel clovek co
    nejvíc prostoru pro práci a ovládat
    program pomocí klávesových zkratek.
    Rozmach Photoshopu je podle mne dán
    i digitální fotografií. Zacíná to typicky tak,
    že chcete dát hlavu cloveka na jiné telo…

    Toto ma fakt inšpirovalo. Rozhodol som sa s tým fakt niečo spraviť. Trénujem už dosť dlho. Vytlačil som si list klávesových skratiek. Fullscreen mám zapnutý viac ako pred tým a snažím sa nabúchať nové hmaty a akordy 😀

    Kúpa tabletu to mala ešte povýšiť na ešte väčšiu úroveň, ale akosi to s využiteľnosťou tabletu neberiem veľmi vážne. Tablet lepšieho grafika alebo dizajnéra nespraví. Pri webdesigne je tablet niekedy až nevyhovujúci. Prechytávanie od pera ku klavesnici je o dosť pomalšie, aj keď viem si predstaviť časom určitý progres v tomto smere, ale myška je myška a ňou ostane.