Bc Ivan Potančok


Dnes som vypĺňal jednu zmluvu a jedno políčko vo formulári sa pýtalo na titul. Tak som si vlastne uvedomil, že v mojom mene pribudli dva písmenká. No a s novým titulom sa zmenil aj štatút študenta na dobrovoľne nezamestnaný. Máte pre mňa fulltime job? Robím web stránky už ôsmy rok a tu je moje ešte neapdejtnuté CV. Ale skôr asi ostanem na voľnej nohe a budem outsource-ovať web dizajn ako aj ponúkať kompletný servis v oblasti grafického dizajnu a internetového marketingu.

Idem si robiť nové vizitky a rozmýšlal som nad krátkym popiso mojej osoby a prišiel som na toto: freelance webdesigner, internet marketing consultant, promotér, drum and bass dj. Je to síce trochu neštandardné dať na jednu vizitku také rôznorodé činnosti, ale na nič kratšie som neprišiel a výstižnejšie.

Čo plánujem robiť?

Chcem viac čítať a vzdelávať sa v oblasti typografie, reklamy, internetového marketingu ako aj v oblasti tvorby korporátnej identity .
Dostal som na narodeniny od môjho dá sa povedať, že najlepšieho kamaráta, permanentku na školskú plaváreň, takže začnem chodiť pravidelne plávať. Ešte raz díky Majloš.

Začal som rozmýšlať nielen v prítomnom čase, takže som založil stavebné sporenie a vyberám si ešte tretí pilier, aj keď, ja ako dôchodca, to si zatiaľ neviem predstaviť. Ak by ste hľadali finančného poradcu, tak Vám viem odporučiť jedného vysoko šikovného, ktorého som našiel ja.

Konečne mám čas na veci, ktoré som kvôli škole nestíhal. Vrátil som sa k produkovaniu hudby. Budem viac behať po svete. Budem si robiť haluzné dni v znamení určitej témy, o ktorých budem určite písať aj tu na blogu.

Ešte niesom úplne rozhodnutý akú právnu formu idem zakladať a či vôbec, ale ak to bude nevyhnutné tak idem do toho. Zložité otázky sú pre mňa výzva.

Chcem sa pustiť do redizajnovania môjho webíku, ale pred tým ma čakajú jeden úplne nový projekt a jeden kvázi subprojekt, o ktorom budete určite počuť nielen z webu.

Konečne chcem leto stráviť inak ako samý festival a chcem ísť pozrieť pánov manažérov do Španielska.

So slovenskými klientami sa síce ľahšie komunikuje, ale začal som číhať(aké krásne slovo ma to naučili) freelance ponuky zo zahraničia. Doláre sú doláre, you know 😀 Tak píšem mejlíky.

No a rozhodol som sa plniť moje predsavzatia a jedno z nich bolo, že sa budem každý deň holiť, takže už vyzerám vždy ako človek. K tomu si zoberte, že moju bundu armor +3 vymením, keď riešim biznis za dlhý čierny kabát a ono to pomáha. Ľudia na mňa úplne inak čumia.

No a plány ísť do zahraničia na 3/4 roka stroskotali. Treba mať na to gule a povedal som si, že hamburgery otáčať nebudem a na normálny job by ma na taký krátky čas nezobrali, respektíve ak by som im o tom nepovedal a náhodou by sa mi zapáčilo, tak by som školu už asi nedokončil. No a je tu na tomto Slovensku pár zaujímavých vecí, ktoré ma tu proste udržiavajú. Gramce, akcie, kamaráti, rodina, bývanie, zložité otázky, krásne dievčatá, dobré pivo a tak ďalej a tak ďalej. Som síce človek premenlivý a žhavý po poznatkoch, nových tvárach, spoluprácach, miestach, ale mne tu je fakt dobre. Kam by som chodil. Sú určite na svete miesta, kde by sa žilo ľahšie, možno aj lepšie, krajšie. Zatiaľ tie miesta hľadať nejdem.

No až mi skoro slzička z oka vypadla, keď som začul popri zimomriavkových scén poslednej časti tretej série prison break pesničku, pri ktorej odpadla operná speváčka v Linchovom filme Mulholland drive. Neviete, čo to je za skladba?


Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.