Zmeny v mojom lajfstajle by sa mohli ukázať postupom času aj na tomto blogu


Zmenou ročných období ako aj nástupom semestra z času načas rozmýšlam, čo s mojím životíkom. Prehodnotím situáciu a ak sa prichytím, že sa zacyklujem na niektorej činnosti, hľadám riešenie ako sa znovu odcykliť. Jedno riešenie je zmena prostredia, zmena účesu, zmena podniku atď.  Ja som začal blogovať. Takýmto verejným a transparentným spôsobom chcem informovať o veciach, ktoré ma trápia, čo ma teší, čo ma zaujalo ako aj čo robím v profesnom aj súkromnom živote. Blogujú mnohý iný a často krát môj komentár k téme, ktorú bloger rieši radšej nepublikujem a hodí sa to skôr ako článok na môj blog.

Včera google analytics ohlásilo 13 návštev na tomto webe. Na moju portfolio stránku chodí v priemere okolo 70 ľudí za deň. Na subdoménu z fotkami chodí približne 10 za deň. Keď tieto stránky spojím a zastreším ich pod jednu doménu, tak rátam posunutie smerom hore. Blog bude tvoriť základ textového obsahu. Portfólio bude v jazyku anglickom, blog v jazyku slovenskom. Skúšal som písať v angličtine, ale moje myšlienkové pochody sú o dosť rýchlejšie ako moje prekladačské schopnosti.

Rozhodol som sa, že sa budem viac venovať písaniu článkov o webe, javascripte, dizajne, novinkách a treendoch na webe ako aj o hudbe a filmoch. Možno som si dal veľký záber, ale uvidím koľko času si nájdem na jednotlivé rubriky a podľa toho sa zariadim.

Plánujem napísať aj o práci na mojich vlastných projektoch. Rady čomu sa môžete vyvarovať a na čo by ste nemali zabudnúť pri tvorbe designu pre aplikácie, portál ako aj rady ako pracovať v malom tíme, keďže pracujem na jednom takomto projekte inzer.sk – inzeráty a inzercia.

Ak ste si všimli zmenil som design, z čisto holého bez CSS dizajnu som prešiel na wordpressový template. Na autora uvádzam linku v petičke tohto webu. Možno je to trochu netradičné, aby freelance web dizajnér použil template od niekoho iného a nereprezentoval sa dizajnom vlastným. Momentálne mám strašne nabitý program a chcem zredizajnovať v budúcnosti aj moju portfólio stránku a potom následne aj tento blok. Zatiaľ musí stačiť toto. Takisto pridám novú rubriku návody, kde chcem dávať návody, screencasty, printscreeny alebo rôzne informácie a tipy ohľadne grafických aplikácii a postupov. Pár ľudí sa ma na to už pýtalo a určite by to ocenili. Mám par designov, ktoré som nepredal a asi ani nepredám, lebo sú moc špecifické pre daný projekt, ale rád by som na nich ukázal ich zloženie.

Viem, že tieto informácie sú nezaplatiteľné a nejaký adsense alebo affiliate program mi čas strávený blogovaním nezaplatí. Rozhodol som sa pre blogovanie z prozaického dôvodu: chcem sa Viac zviditeľniť, alebo krajšie povedané chcem dať vedieť o tom, čo dokážem. Takisto možno pomôžem zúfalým dizajnérikom, ktorý tu možno nájdu návod na svoj problémik. Uvažoval som aj o nejakej spolupráci s niektorým zo slovenských serverov, ktoré sa venujú designu, ale ešte počkám, kým napíšem viac článkov a vycibrím si gramatiku, slovosled a moju pracovnú morálku. Už dávno som nič nepísal. Naposledy to bola bakalárska práca mimochodom tiež s webovou tematikou.

Takisto budem písať viac o tom, kde na internete nájdete rôzne aplikácie a služby, ktoré Vám uľahčia život. Ako som už písal v jednom predošlom poste brutálnym spôsobom sa teším tomu, že sa presúvajú celé desktopové aplikácie na internet, a preto tu budem informovať o týchto službách.

Ospravedlňte možnú neperiodickosť mojich článkov a možné gramatické excesy. Niekedy proste plynule prejdem do písania bez diakritiky, čo je spôsobené večným vypisovaním cez ICQ.

Ak mi budete chcieť ponúknuť spoluprácu, používajte prosím Vás radšej skype alebo Gtalk. ICQ je nespoľahlivé. Tieto informácie nájdete v kontakte.
Čas je vzácny, tak idem pracovať ďalej. Klienti budú čo nevidieť nervózny 😀


6 responses to “Zmeny v mojom lajfstajle by sa mohli ukázať postupom času aj na tomto blogu”

  1. whoah this blog is excellent i really like reading your articles. Stay up the good work! You already know, many persons are looking around for this info, you could help them greatly. dkgafeaeeafb

  2. Reimer: Tomislav Sunic is a representative of the European New Right. The book looks interesting, if deformed by typical European anti-Americanism.Are you getting a commission, or was there some other reason you posted the link?

  3. Can just imagine the third rate crawl out of the woodwork Peter Lorre and Sidney Greenstreet types who spoke to this schlomozzle. “Good to see you, Tom” (pants down around ankles, gefilte fish stains across shirt pocket, stinky fez)

  4. as it is and am considering switching again (shh, don’t tell Matt), so lazers are much … [Read more of this article] Chakra: Renew is GoneNote: the tooltips in the quoted text boxes do not reflect the current

  5. Genau so und nicht anders wird in Zukunft ferngesehen. Ist natürlich schwierig, eine solche fernsehlandschaftliche “Innovation” dort einzuführen, wo die Zuschauer nicht gerade als technik-affin gelten, aber irgendwo muss man ja anfangen.Für eine schnelle Publikumsmeinung ist dies aber genau der richtige Weg. Wenn der Zuschauer dann noch das Gefühl bekommt, aktiv an der Sendung teil zu nehmen, kann eigentlich nichts schief gehen.Viel Erfolg!

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.